سیستم اعلام حریق

سیستمهای اعلان حریق - طراحی - فروش - نصب و راه اندازی سیستم های اعلان حریق نفت، گاز، پتروشیمی و ادار

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود دستگاهی است که تشخیص دود است، به طور معمول به عنوان یک شاخص از آتش است. دستگاه های مسکونی تجاری، صنعتی، جرم و صدور یک سیگنال را به یک سیستم اعلام حریق، در حالی که دتکتورهای خانگی، به عنوان هشدار دهنده دود شناخته می شود، به طور کلی صدور محلی زنگ سمعی یا بصری خود از دتکتور است.

دتکتورهای دود معمولا در یک محفظه پلاستیکی به شکل دیسک در حدود 150 میلی متر (6) و قطر 25 میلی متر (1) ضخیم قرار دارد، اما شکل می تواند توسط تولید کننده و یا خط محصول متفاوت است.
اکثر دتکتورهای دود کار می کنند یا تشخیص نوری (فوتوالکتریک) و یا توسط فرآیند فیزیکی (یونیزاسیون)، در حالی که دیگران با استفاده از هر دو روش تشخیص برای افزایش حساسیت به دود. هشدار دهنده های حساس می تواند مورد استفاده قرار گیرد به شناسایی، و در نتیجه جلوگیری از، سیگار کشیدن در مناطقی که در آن است، مانند توالت و مدارس ممنوع است. دتکتورهای دود در ساختمان های بزرگ تجاری، صنعتی، مسکونی و معمولا با یک سیستم اعلام حریق مرکزی، است که با قدرت ساختمان با باتری پشتیبان طراحی شده است. با این حال، در بسیاری از خانواده جدا شده و کوچکتر بدنه خانواده چندگانه، زنگ دود اغلب تنها توسط یک باتری یکبار مصرف طراحی شده است.

انجمن ملی حفاظت از آتش تخمین می زند که نزدیک به دو سوم از مرگ و میر ناشی از آتش سوزی خانه در خواص بدون کار آلارم / دتکتورهای دود رخ می دهد. [1]
محتویات

    
1 تاریخچه
    
2 طراحی
        
2.1 نوری
        
2.2 یونیزاسیون
        
2.3 نمونه هوا
        
2.4 مونواکسید کربن و دی اکسید کربن تشخیص
        
2.5 تفاوت های عملکردی
    
3 دتکتورهای دود بازرگانی
        
3.1 متعارف
        
3.2 آدرس
    
4 هشدار دهنده ایستگاه تنها دود
        
4.1 باتری
        
4.2 قابلیت اطمینان
        
4.3 نصب و قرار دادن
    
5 پیوند به بیرون
    
6 پیوند به بیرون

تاریخ

اولین اتوماتیک اعلام حریق برق در سال 1890 توسط فرانسیس رابینز آپتون (حق ثبت اختراع ایالات متحده ندارد. 436،961) ابداع شده است.
آپتون دانشیار توماس ادیسون بود، اما هیچ شواهدی وجود دارد که ادیسون به این پروژه کمک کرده است وجود دارد.

جورج اندرو داربی اولین دتکتور گرمای الکتریکی و دتکتور دود در سال 1902 در بیرمنگام، انگلستان به ثبت رساند. [2]

در 1930s اواخر سوئیس فیزیکدان والتر یاگر سعی به ابداع حسگر گاز سمی است.
او انتظار داشت که گاز ورود به سنسور اتصال به مولکول های هوا یونیزه شده و در نتیجه تغییر جریان الکتریکی در یک مدار در دستگاه. دستگاه او شکست خورد: غلظت کمی از گاز تا به حال هیچ تاثیری در هدایت سنسور. نا امید، یاگر یک سیگار روشن و به زودی شگفت زده بشوید توجه کنید که یک متر بر روی دستگاه یک قطره در جریان ثبت نام کرده بود. ظاهرا ذرات دود انجام داده بود چه گاز سمی می تواند. آزمایش یاگر یکی از پیشرفت های که راه را برای دتکتور دود مدرن بود.

30 سال بود، با این حال، قبل از پیشرفت در شیمی هسته ای و حالت جامد الکترونیک ساخته شده است یک حسگر ارزان امکان پذیر است.
در حالی که خانه دتکتورهای دود در طول بیشتر از 1960s، قیمت این دستگاه ها نسبتا بالا بود. پیش از آن، هشدار دهنده خیلی گران بودند که فقط کسب و کارهای بزرگ و تئاتر می تواند آنها را تقبل کنند.

نخست واقعا مقرون به صرفه خانه دتکتور دود توسط Duane D. Pearsall در سال 1965 اختراع شد، شامل یک فرد واحد مجهز به باتری است که می تواند به راحتی نصب شده و جایگزین شده است.
واحد برای اولین بار تولید انبوه از شرکت دوئن Pearsall، Statitrol شرکت، در Lakewood، کلرادو آمد. این واحد برای اولین بار از فولاد مقاوم به آتش قوی ساخته شد و به شکل بسیار شبیه کندو زنبور عسل شده است. باتری های قابل شارژ یک واحد تخصصی ایجاد شده توسط گیتس انرژی بود. نیاز به یک باتری جایگزینی سریع را ندارد تا خود را نشان می دهد و قابل شارژ با یک جفت از باتری های AA را به همراه یک پوسته پلاستیکی پوشاندن دتکتور جایگزین شد. در خط مونتاژ کوچک فرستاده نزدیک به 500 واحد در روز قبل از Statitrol به فروش اختراع خود را به امرسون الکتریک در سال 1980 و خرده فروشان سیرز را برداشت تا توزیع کامل از دتکتور دود در حال حاضر در هر خانه لازم است.

اولین دتکتورهای دود تجاری در سال 1969 به بازار آمد.
امروز آنها در 93٪ از خانه های ایالات متحده و 85 درصد از خانه های UK نصب شده است. با این حال از آن است که تخمین زده می شود که در هر زمان بیش از 30٪ از این آلارم کار نمی کنند، به عنوان کاربران حذف باتری، و یا را فراموش کرده ام آنها را جایگزین.
طرح
چشمی
دتکتور دود نوری با پوشش برداشته می شود.
دتکتور دود نوری
1: اتاق نوری
2: پوشش
3: در مورد قالب ریزی و سازه های
4: دیود حساس نسبت به نور (دتکتور)
5: اشعه مادون قرمز LED
در داخل یونیزاسیون پایه دتکتور دود.
سیاه و سفید، ساختار دور در سمت راست محفظه یونیزاسیون است. سفید، ساختار دور در قسمت بالای سمت چپ زنگ فیزوالکتریک است که تولید صدای زنگ است.

دتکتور های نوری، سنسور نور است.
زمانی که به عنوان یک دتکتور دود استفاده می شود، آن را شامل یک منبع نور (لامپ های رشته ای یا LED مادون قرمز)، یک لنز برای تعدیل نور را به پرتو، و یک دیود حساس نسبت به نور و یا دیگر سنسور فوتوالکتریک در یک زاویه به پرتو را به عنوان دتکتور نور. در شرایطی که از دود، نور عبور می کند در مقابل دتکتور در یک خط راست است. هنگامی که دود وارد محفظه نوری را در سراسر مسیر پرتو نور، مقداری از این نور توسط ذرات دود پراکنده شده، کارگردانی آن را در سنسور و در نتیجه تحریک زنگ.

همچنین در اتاق های بزرگ مانند یک ورزشگاه یا سالن دیده می شود، دستگاه هایی که در تشخیص پرتو پیش بینی شده است.
واحد دیوار نصب شده می فرستد از پرتو است که یا توسط دستگاه نظارت جداگانه دریافت کرده و یا از طریق یک آینه منعکس است. هنگامی که پرتو کمتر قابل مشاهده به "چشم" از سنسور می شود، آن را می فرستد یک سیگنال زنگ کنترل پنل زنگ به آتش است.

به گفته آژانس ملی حفاظت از آتش، "تشخیص دود فوتوالکتریک است به طور کلی بیشتر پاسخگو به آتش سوزی که با یک دوره طولانی از smoldering (به نام smoldering آتش سوزی) آغاز خواهد شد."
همچنین، مطالعات انجام شده توسط تگزاس و M و NFPA ذکر شده شهر پالو آلتو کالیفرنیا دولت، "آلارم فوتوالکتریک واکنش نشان می دهند کندتر به سرعت آتش سوزی در حال رشد نسبت به آلارم یونیزاسیون، اما آزمونهای آزمایشگاهی و زمینه نشان دادهاند که هشدار دهنده دود فوتوالکتریک ارائه هشدار دهنده مناسب برای همه نوع آتش سوزی شده اند و نشان داده می شود به مراتب کمتر احتمال دارد به اشغال غیر فعال است. "

گرچه هشدار دهنده نوری بسیار موثر هستند در تشخیص آتش سوزی smoldering و فراهم آوردن حفاظت کافی از آتش سوزی شعله ور، آتش کارشناسان ایمنی و آژانس حفاظت ملی آتش توصیه می شود نصب هشدار دهنده ترکیبی نامیده می شوند، که هشدار دهنده هستند که یا تشخیص هر دو گرما و دود، و یا استفاده از هر دو یونیزاسیون و فوتوالکتریک / نوری فرآیندهای.
همچنین برخی از آلارم های ترکیبی ممکن است شامل مونواکسید کربن قابلیت تشخیص.

تمام یا فوتوالکتریک روش های تشخیص نوری یکسان هستند.
نوع و حساسیت دیود حساس نسبت به نور یا سنسور نوری و نوع اتاق دود بین تولید کنندگان متفاوت است.

دتکتور دود پرتو نوری کار می کند، برای فضاهای بزرگ باز است.
یونیزاسیون
ظرف آمریکیوم از یک دتکتور دود.

یک دتکتور دود یونیزاسیون با استفاده از ایزوتوپ رادیواکتیو مانند آمریکیوم-241 برای تولید یونیزاسیون در هوا تفاوت به علت سیگار کشیدن است، تشخیص داده شده و زنگ تولید شده است.
دتکتورهای های Ionisation حساسیت بیشتری نسبت به مرحله شعله ور از آتش سوزی نسبت به دتکتورهای نوری هستند، در حالی که دتکتورهای نوری حساسیت بیشتری نسبت به آتش سوزی در مراحل اولیه smoldering است. [3]

ایزوتوپ آمریکیوم-241 رادیواکتیو در دتکتور دود ساطع می کند، اشعه های یونیزان در فرم از ذرات آلفا را به محفظه یونیزاسیون که باز است به هوا و محفظه مهر و موم شده مرجع.
مولکولهای هوا در محفظه یونیزه و این یون ها اجازه عبور یک جریان الکتریکی کوچک بین الکترودها قرار داده شده در محفظه متهم است. اگر هر گونه ذرات دود به داخل اتاق عبور یونها به ذرات خود پیوست و کمتر قادر به انجام فعلی خواهد بود. یک مدار الکترونیکی تشخیص افت فعلی، و زنگ برای تلفن های موبایل. اتاق مرجع لغو عوارض به علت فشار هوا، درجه حرارت، یا پیری از منبع. [4] قسمت های دیگر مدار نظارت بر باتری (که در آن استفاده می شود) و صدای هشدار متناوب هنگامی که باتری با نزدیک شدن خستگی است. آزمون مدار خود را شبیه سازی یک عدم تعادل در محفظه یونیزاسیون و تایید عملکرد برق، الکترونیک، و دستگاه زنگ. قرعه کشی قدرت آماده به کار دتکتور یونیزاسیون دود آنقدر کم است که یک باتری کوچک می تواند قدرت را برای ماه ها و یا سال ها فراهم است، ساخت واحد مستقل از منبع تغذیه AC یا سیم کشی خارجی، با این حال، باتری نیاز به تست منظم و جایگزینی.

یونیزاسیون نوع دتکتور دود به طور کلی ارزانتر است به بیش از یک دتکتور دود نوری ساخت. با این حال، گاهی اوقات را رد کرد به دلیل آن است که بیشتر مستعد ابتلا به آلارم کاذب (مزاحم) از دتکتورهای فوتوالکتریک دود [5] [6] این می تواند به ذرات دود را تشخیص هستند که بیش از حد کوچک قابل دیدن خواهد بود.

با آمریکیوم-241، ساطع کننده اشعه آلفا، دارای نیمه عمر از 432 سال است.
تابش آلفا، بتا و گاما مخالف است، به دو دلیل دیگر استفاده می شود: ذرات آلفا یونیزاسیون بالا، کافی ذرات هوا را یونیزه شده است برای این که در حال حاضر به وجود، و آنها دارای قدرت پایین دخول، بدین معنی که متوقف خواهد شد پلاستیک دتکتور دود یا هوا. حدود یک درصد از انرژی رادیواکتیو ساطع شده از 241Am اشعه گاما است. میزان از عنصری با آمریکیوم-241 است به اندازه کافی کوچک باشد معاف از مقررات اعمال شده به منابع بزرگتر است. این شامل حدود 37 kBq یا 1 μCi آمریکیوم عنصر رادیواکتیو-241 (241Am)، مربوط به حدود 0.3 میکروگرم از ایزوتوپ است. [7] [8] این یون فراهم می کند جریان کافی برای تشخیص دود، در حالی که تولید بسیار پایین سطح اشعه خارج از دستگاه است. حضور از آمریکیوم-241 به معنی که هر دتکتور دود خدمت خارج باید به درستی تا مبادا آن تشکیل یک خطر زیست محیطی دفع است. [9] برخی از کشورهای اروپایی، استفاده از هشدار دهنده دود یونی داخلی ممنوع شده است. [10]
هوا نمونه

هوا نمونه برداری دتکتور دود قادر به تشخیص ذرات میکروسکوپی از دود است.
اکثر دتکتورهای نمونه هوا کشیدن دتکتورهای دود، که با فعال کشیدن هوا را از طریق شبکه ای از لوله های با دهانه کوچک در بالا و یا در زیر یک سقف به موازات اجرا می شود گذاشته پوشش منطقه حفاظت شده کار می کنند. سوراخ کوچک حفر شده به هر لوله به شکل یک ماتریس از سوراخ (نمونه برداری امتیاز)، ارائه توزیع و حتی در سراسر شبکه لوله است. نمونه هوا گذشته یک دستگاه حساس نوری، اغلب یک لیزر حالت جامد، تنظیم شده برای تشخیص ذرات بسیار کوچکی از احتراق کشیده شده است. نمونه دتکتورهای هوا ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به ماشه پاسخ های اتوماتیک آتش، به عنوان یک سیستم اطفاء حریق گازی، با ارزش یا ماموریت حساس از مناطق، مانند اتاق سرور و یا کامپیوتر بایگانی.

اکثر نمونه هوا دود سیستم های تشخیص هستند قادر به حساسیت بالاتر از نقطه دتکتورهای دود نوع و ارائه سطوح مختلف آستانه زنگ، از جمله به عنوان هشدار، اکشن، آتش نشانی 1 و آتش 2.
آستانه ممکن است در سطوح در سراسر طیف گسترده ای از سطح دود را تنظیم کنید. این فراهم می کند اطلاع رسانی قبل از آتش سوزی در حال توسعه از نقطه تشخیص نوع دود، مداخله کتابچه راهنمای کاربر و یا فعال شدن از سیستم سرکوب اتوماتیک قبل از آتش اجازه می دهد تا به فراتر از مرحله smoldering توسعه یافته، که موجب افزایش زمان در دسترس برای تخلیه و به حداقل رساندن خسارت آتش.
مونوکسید کربن و دی اکسید کربن تشخیص

برخی از آلارم دود، استفاده از یک حسگر دی اکسید کربن و یا مونواکسید کربن سنسور برای تشخیص محصولات از احتراق بسیار خطرناک است. [11] [12] با این حال، سنسور گاز قادر به سطوح سمی از آن گازها را هشدار می دهند در شرایطی که از یک آتش حساسیت بر اساس جذب مونوکسید کربن با هموگلوبین، و به طور کلی حساس و یا به عنوان دتکتورهای آتش مورد استفاده قرار گیرد به اندازه کافی سریع نیست.
تفاوت های عملکردی

دتکتورهای دود فوتوالکتریک پاسخ سریعتر (معمولا 30 دقیقه و یا بیشتر) در اوایل، مرحله smoldering آتش (قبل از آن را به شعله می شکند).
دود از مرحله smoldering از آتش است که به طور معمول از ذرات احتراق بزرگ ساخته شده است - بین 0.3 و 10.0 میکرون است. یونیزاسیون دتکتورهای دود واکنش سریع تر (به طور معمول 30-60 ثانیه) در مرحله شعله ور از آتش. دود از مرحله شعله ور از آتش است که به طور معمول از ذرات میکروسکوپی احتراق ساخته شده است - بین 0.01 و 0.3 میکرون است. همچنین، دتکتورهای یونیزاسیون ضعیف تر در محیط جریان هوا بالا است، و به این دلیل، دتکتور دود فوتوالکتریک بیشتر قابل اعتماد برای تشخیص دود در هر دو مرحله smoldering و شعله ور از آتش است. [13]

در ژوئن سال 2006 آتش و اضطراری مقامات استرالیا خدمات شورا، نماینده اوج بدن برای تمام استرالیا و جدید گروه آتش نیوزیلند اظهار داشت، "یونیزاسیون هشدار دهنده دود ممکن است در زمان هشدار کارکنان در اوایل به اندازه کافی برای فرار از آتش سوزی smoldering." [14]

در ماه دسامبر، 2011 انجمن داوطلب آتش از استرالیا منتشر شده جهانی ایمنی از حریق بنیاد گزارش، یونیزاسیون هشدار دهنده دود مرگبار "، با استناد به تحقیقات ترسیم تفاوت عملکرد بین یونیزاسیون و فن آوری فوتوالکتریک است. [15]

با توجه به آزمون آتش conformant EN 54، ابر CO2 از آتش باز معمولا می توانید قبل از ذره شناسایی شده است. [12]

با توجه به سطوح مختلف از قابلیت تشخیص بین انواع دتکتور، تولید کنندگان را طراحی کرده اند چند معیاره دستگاه که متقابل مرجع سیگنال جداگانه به هر دو رد آلارم کاذب و بهبود زمان پاسخ به آتش سوزی واقعی است. [13] به عنوان مثال عبارتند از: عکس / گرما، عکس
/ CO، و حتی CO / عکس / گرما / IR.

Obscuration واحد های اندازه گیری تبدیل شده است که تعریف استاندارد از حساسیت دتکتور دود است. Obscuration اثر که دود در کاهش دید حسگر، غلظت های بالاتر از نتیجه دود در سطوح بالاتر obscuration.
نمونه دتکتور دود obscuration رتبه بندی [16]
نوع سطح سنج Obscuration
یونیزاسیون 2.6-5.0٪ زنان / متر (0.8-1.5٪ زنان / فوت)
فوتوالکتریک 6.5-13.0٪ زنان / متر (2-4٪ زنان / فوت)
پرتو 3٪ زنان / متر (0.9٪ زنان / فوت) [نیازمند منبع]
کشیدن 0.005-20.5٪ زنان / متر (0.0015-6.25٪ زنان / فوت)
لیزر 0.06-6.41٪ زنان / متر (0.02-2.0٪ زنان / فوت) [17]
دتکتورهای دود تجاری
[آیکون] در این بخش نیاز به گسترش است. (دسامبر 2009)
یک مکانیزم قفل یکپارچه برای درب ساختمان تجاری.
در داخل محوطه، قفل، دتکتور دود و منبع تغذیه.

دتکتورهای دود تجاری یا معمولی یا آنالوگ نشانی می شوند و به سیستم های نظارت امنیتی و اعلام حریق پانل های کنترل (FACP) سیمی.
این رایج ترین نوع دتکتور، و معمولا هزینه زیادی از خانواده هشدار دهنده های دود. آنها در مراکز تجاری و صنعتی، مانند بالا می رود بالا، کشتی ها و قطارها وجود دارد. این دتکتورهای لازم نیست در آلارم ساخته شده اند، به عنوان سیستم با زنگ هشدار را می توان با کنترل FACP متصل است، که به تنظیم آلارم مربوطه، و همچنین می تواند در پیاده سازی توابع پیچیده مانند تخلیه صحنه.
متعارف

کلمه "متعارف" زبان عامیانه استفاده می شود برای تشخیص روش استفاده می شود از آن استفاده شده توسط دتکتورهای نشانی که روش های غیر متعارف در زمان معرفی خود را به برقراری ارتباط با واحد کنترل.
به اصطلاح "دتکتورهای متعارف" را می توان نه به صورت جداگانه توسط واحد کنترل شناسایی و شبیه به یک سوئیچ الکتریکی در ظرفیت اطلاعات خود را. این دتکتورهای هستند به موازات مسیر سیگنالینگ (شروع مدار دستگاه) متصل شده به طوری که جریان تحت کنترل نشان می دهد بسته شدن مسیر مدار هر دتکتور متصل هنگامی که دود و یا مشابه دیگر محرکهای محیطی به اندازه کافی هر دتکتور را تحت تاثیر قرار می. افزایش و در نتیجه جریان است و توسط واحد کنترل تفسیر پردازش به عنوان یک تایید از وجود دود و آتش سوزی سیگنال هشدار تولید می شود.
نشانی پذیر
نشانی سیمپلکس دتکتور دود

این نوع نصب به هر دتکتور بر روی یک سیستم، یک شماره منحصر به فرد، یا آدرس.
بنابراین، دتکتورهای نشانی اجازه می دهد FACP، و به همین دلیل آتش، به دانستن محل دقیق آن از یک زنگ که در آن آدرس بر روی یک نمودار نشان داده شده است.

دتکتورهای نشانی آنالوگ ارائه اطلاعات در مورد میزان دود در منطقه تشخیص خود را، به طوری که FACP می تواند خود تصمیم می گیرید، اگر شرایط هشدار را در آن منطقه (احتمالا با توجه به زمان و روز / شب قرائت مناطق اطراف آن) وجود دارد.
اینها معمولا گران تر از مستقل دتکتورهای تصمیم گیری است. [18]
تنها ایستگاه هشدار دهنده دود

تابع اصلی از یک ایستگاه و یا "مستقل" زنگ دود برای هشدار به افراد در معرض خطر است.
چند روش استفاده می شود و در صنعت مشخصات منتشر شده توسط آزمایشگاه Underwriters [19] هشدار روش عبارتند از مستند:

    
زنگ قابل شنیدن
        
معمولا در حدود 3200 هرتز با توجه به محدودیت های جزء (پیشرفت های صوتی برای افراد مبتلا به اختلالات شنوایی شده اند ساخته شده است دیدن لینک ها خارجی)
        
85 DBA در 10 فوت
    
گفتاری هشدار صوتی
    
چراغ بارق بصری
        
177 خروجی کاندلا
    
تحریک لامسه، به عنوان مثال، تخت یا بالش شاکر (هیچ استاندارد تا سال 2008 وجود دارد برای دستگاه های تحریک زنگ لمسی است.)

برخی از مدل ها دارای ویژگی ساکت باش یا موقت سکوت است که اجازه می دهد تا خاموش کردن بدون از بین بردن باتری.
این امر به ویژه مفید در مکان های که در آن آلارم کاذب می تواند نسبتا شایع است (به عنوان مثال به دلیل "کمی بنوشیم سوختن") و یا کاربران می تواند باتری را به طور دائم برای جلوگیری از حذف دلخوری از آلارم کاذب، اما از بین بردن باتری به طور دائمی به شدت ناامید شده است.

در حالی که تکنولوژی فعلی بسیار موثر است در تشخیص شرایط دود و آتش، ناشنوا و سخت شنوایی جامعه تا به نگرانی در مورد اثر از عملکرد هشدار در بیداری خواب افراد در برخی از گروه های در معرض خطر مانند افراد مسن، کسانی که با کاهش شنوایی و کسانی که که مست هستند. [20] بین سال های 2005 و 2007، با حمایت ایالات متحده انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) در درک علت یک شماره بالاتر از مرگ و میر در گروه های در معرض خطر از جمله دیده می شود متمرکز شده است.
تحقیقات اولیه به اثر روش های مختلف هشدار نادر است. یافته های پژوهش نشان می دهد که فرکانس پایین (520 هرتز) خروجی موج مربع قابل ملاحظه ای موثر در بیداری افراد در معرض خطر است. دود و کربن مونوکسید دتکتورهای بی سیم متصل به هشدار مکانیسم مانند ارتعاش پد بالش برای شنوایی مختل شده، strobes، و گوشی هشدار از راه دور در بیدار شدن از خواب افراد مبتلا به کاهش شنوایی جدی از آلارم های دیگر موثر تر هستند. [21]
باتری
دتکتور دود فوتوالکتریک با نور بارق برای دادرسی اختلال مجهز

اکثر دتکتورهای دود مسکونی در قلیایی 9 ولت و باتری های کربن روی اجرا شود.
هنگامی که این باتری ها را اجرا کردن، دتکتور دود می شود غیر فعال می باشد. اکثر دتکتورهای دود علامت یک بیماری کم باتری. زنگ ممکن است در فواصل جیر جیر اگر باتری ضعیف شده است، هر چند اگر بیش از یک واحد درون گوش رس وجود دارد، می توان آن را سخت به کردهاید. این معمول است، با این حال، برای خانه ها به دتکتورهای دود با باتری های مرده. از آن است، در انگلستان، که تخمین زده می شود بیش از 30٪ از هشدار دهنده دود ممکن است باتری های مرده و یا حذف شده است. به عنوان یک نتیجه، کمپین اطلاع رسانی عمومی ایجاد شده اند به مردم یادآوری را تغییر دهید باتری دتکتور دود به طور منظم. به عنوان مثال، در استرالیا، یک کمپین اطلاعات عمومی نشان می دهد که دود باتری زنگ باید در روز اول اوریل جایگزین هر سال است. [22] در مناطق با استفاده از نور روز صرفه جویی در زمان، مبارزات ممکن است نشان می دهد که مردم را تغییر باتری خود را هنگامی که ساعتهای خود را تغییر و یا در یک تولد است.

برخی از دتکتورهای با باتری لیتیوم است که می تواند برای حدود 7 تا 10 سال اجرا به فروش می رسد، هر چند که این در واقع ممکن است آن را کمتر به احتمال زیاد برای مردم را به تغییر باتری، از جایگزینی خود را به طوری که به ندرت مورد نیاز است.
در آن زمان، تمام دتکتور ممکن است نیاز به تعویض. اگرچه نسبتا گران است، قابل تعویض توسط کاربر 9 ولت باتری های لیتیوم نیز در دسترس هستند.

های مشترک های NiMH و NiCd به باتری های قابل شارژ خود ترشح میزان بالایی دارند، آنها را برای استفاده در دتکتورهای دود نامناسب است.
این درست است حتی اگر چه آنها ممکن است قدرت بسیار بیشتری نسبت به باتری های قلیایی اگر به زودی پس از شارژ، از جمله در یک استریو قابل حمل استفاده می شود. همچنین، مشکل با باتری های قابل شارژ افت ولتاژ سریع در انتهای از اتهام مفید خود را است. این نگرانی در دستگاه های مانند دتکتورهای دود، از باتری انتقال ممکن است از "اتهام" به "مرده" به سرعت که کم باتری دوره هشدار دهنده از دتکتور است یا بسیار مختصر به رفتن خسته شده اید، یا نه ممکن است رخ دهد در تمام.

NFPA، توصیه می کند که صاحبان خانه جایگزین باتری دتکتور دود با یک باتری جدید حداقل یک بار در هر سال، هنگامی که شروع به غوغای (یک سیگنال است که به اتهام آن کم است)، و یا زمانی که آن را با شکست مواجه آزمون، که NFPA توصیه به انجام حداقل یک بار در هر ماه با فشار دادن دکمه "تست" در زنگ هشدار است. [23]
قابلیت اطمینان

NIST در سال 2004، با انتشار یک گزارش جامع [6] که نتیجه گیری، در میان چیزهای دیگر، که "هشدار دهنده دود از هر دو نوع یونیزاسیون و یا در نوع فتوالکتریک به طور مداوم زمان برای کارکنان برای فرار از بسیاری از آتش سوزی مسکونی"، و "مطابق با یافته های قبلی ، آلارم نوع یونیزاسیون پاسخ تا حدودی بهتر به شعله ور آتش سوزی از هشدار دهنده فوتوالکتریک (57-62 ثانیه سریعتر پاسخ)، و هشدار دهنده فوتوالکتریک (اغلب)، بطور قابل توجهی سریعتر پاسخ به smoldering آتش سوزی از نوع آلارم یونیزاسیون (47 تا 53 دقیقه سریعتر پاسخ) ".

NFPA به شدت توصیه جایگزینی از دود خانه آلارم هر 10 سال است.
هشدار دهنده دود کمتر قابل اعتماد با گذشت زمان، در درجه اول به علت پیری از اجزای الکترونیکی خود، و آنها را به آلارم کاذب مزاحمت حساس می شوند. آلارم نوع یونیزاسیون، فروپاشی از منبع رادیواکتیو 241Am یک عامل ناچیز است، به عنوان نیمه عمر آن بسیار بیشتر از عمر مفید مورد انتظار واحد زنگ.

تمیز کردن به طور منظم می تواند به جلوگیری از آلارم کاذب ناشی از ساخت تا از گرد و غبار و یا اشیاء دیگر مانند مگس، به خصوص بر روی آلارم نوع نوری که آنها بیشتر در معرض این عوامل باشد.
جارو برقی را می توان مورد استفاده برای تمیز کردن دتکتورهای یونیزاسیون و نوری خارجی و داخلی است. با این حال، در دتکتورهای ionisation تجاری برای یک فرد غیر روحانی برای تمیز کردن داخلی توصیه نمی شود. به منظور کاهش هشدارهای غلط ناشی از گازهای پخت و پز، استفاده از زنگ هشدار نوری و یا اثبات نان برشته نزدیک به آشپزخانه است. [24]

هیئت منصفه در ایالات متحده دادگاه منطقه برای منطقه شمال نیویورک تصمیم گرفت در سال 2006 که هشدار نخست و شرکت پدر و مادر خود، BRK برندها، بود در قبال میلیون ها دلار خسارت به دلیل یونیزاسیون زنگ هشدار دود در خانه Hackert طراحی ناقص بود ماهیت آن، به طور معمول عدم به تشخیص آتش سوز آهسته و خفگی دود که پر از خانه به عنوان خانواده خواب. [25]
نصب و راه اندازی و قرار دادن
راهنمای سال 2007 ایالات متحده به قرار دادن دتکتورهای دود، نشان می دهد که یکی در هر طبقه از یک ساختمان قرار داده است، و در هر اتاق خواب است.

در ایالات متحده، قوانین ایالتی و محلی با توجه به تعداد مورد نیاز و قرار دادن دتکتورهای دود، بر اساس استانداردهای NFPA 72، ملی اعلام حریق و سیگنالینگ کد.

قوانین حاکم بر نصب و راه اندازی از دتکتورهای دود در بسته در محل.
مالکین منازل با پرسش یا نگرانی در مورد قرار دادن دتکتور دود مارشال آتش محلی خود و یا بازرس ساختمان را برای کمک با ما تماس بگیرید. با این حال، برخی از قوانین و دستورالعمل ها برای خانه های موجود نسبتا مداوم در سراسر جهان توسعه یافته است. به عنوان مثال، کانادا و استرالیا نیاز به یک ساختمان به کار دتکتور دود را در هر سطح. کد NFPA ایالات متحده ذکر شده در پاراگراف قبلی، نیاز به دتکتورهای دود در هر سطح قابل سکونت و در مجاورت تمام اتاق خواب. سطوح مسکونی شامل attics هستند که به اندازه کافی برای بلند اجازه دسترسی است.

در ساخت و ساز جدید، حداقل ملزومات معمولا دقیق تر است.
تمام دتکتورهای دود باید به طور مستقیم به سیم کشی برق کشی و متصل شده، به هم پیوسته و دارای یک باتری پشتیبان. علاوه بر این، دتکتورهای دود در داخل یا خارج از هر اتاق خواب لازم است، با توجه به کدهای محلی است. دتکتورهای دود در خارج از آتش سوزی با سرعت بیشتری شناسایی، فرض آتش در اتاق خواب آغاز نشده است، اما صدای زنگ کاهش خواهد یافت و ممکن است برخی از مردم را بیدار نمی کند. برخی از مناطق نیز نیاز به دتکتورهای دود در راه پله ها، راهرو اصلی و پارکینگ.

واحد سیمی با سیم سوم "اتصال" را اجازه می دهد تا یک دوجین یا بیشتر دتکتورهای متصل شود، به طوری که اگر کسی تشخیص دود، هشدار دهنده در شبکه در تمام دتکتورهای صدا، بهبود شانس است که اشغال خواهد شد هشدار داده، حتی اگر آنها در پشت درهای بسته و یا در صورتی که زنگ خطر است باعث یک یا دو طبقه از محل خود.
سیم اتصال تنها ممکن است عملی برای استفاده در ساخت و ساز جدید می شود، به خصوص اگر سیم نیاز در مناطق غیر قابل دسترس هستند که بدون برش دیوار و سقف باز به روت. همانطور که از اواسط 2000s، توسعه شده است در بی سیم هشدار دهنده دود شبکه، با استفاده از فن آوری های مانند های ZigBee، که به شما این امکان را می دهد که در ارتباط تنگاتنگ با آلارم که به راحتی در یک ساختمان بدون هزینه نصب سیم مجهز آغاز شده است. برخی از سیستم های بی سیم با استفاده از فن آوری بی سیم Wi-SAFE دود یا مونواکسید کربن را از طریق دتکتورهای، که به طور همزمان خود را زنگ با لنت های ارتعاشی، strobes و گوشی هشدار از راه دور، تشخیص دهد. همانطور که این سیستم بی سیم هستند که به راحتی می توانید از یک ملک خود را به دیگری منتقل می شود.

در UK قرار دادن دتکتورهای مشابه با این حال نصب و راه اندازی هشدار دهنده دود در نسخههای جدید نیاز به پیروی از استاندارد انگلستان BS5839 pt6. BS 5839: Pt.6: 2004 توصیه می کند که یک ویژگی جدید ساخت که متشکل از بیش از 3 طبقه (کمتر از 200sqm در هر طبقه) باید با درجه D، LD2 سیستم نصب شده است.
ساختمان مقررات در انگلستان، ولز و اسکاتلند توصیه می کنند که BS 5839: Pt.6 باید به دنبال، اما به عنوان یک حداقل درجه D، LD3 سیستم باید نصب شود. ساختمان مقررات در ایرلند شمالی نیاز به یک درجه D، LD2 سیستم نصب شده باشد، با هشدار دهنده دود نصب شده در راه های فرار و اتاق نشیمن اصلی و یک زنگ حرارت در آشپزخانه، این استاندارد نیز تمام دتکتورهای نیاز به یک منبع اصلی و باتری را به بالا.


برچسب‌ها: دتکتور دود
+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۱ساعت 23:13  توسط Admin  |